Przedstawiamy Listę Najczęściej Zadawanych Pytań Kierowanych do Naszych Pracowników:

Jaki jest proces zamówienia siłowni zewnętrznej w spółce COMES?

Jeżeli nie jesteście Państwo pewni wyboru urządzeń na siłownię plenerową, proponujemy wykonanie wstępnej koncepcji w oparciu o podane przez Państwa dane – wymiary terenu, fotografie (prosimy o kontakt telefoniczny, wypełnienie formularza kontaktowego lub bezpośredni kontakt na adres bok@comes.pl). Pomożemy Państwu w doborze odpowiednich urządzeń na siłownię zewnętrzną oraz rozwiązań konstrukcyjnych jeżeli chodzi o elementy towarzyszące tj. siedziska, nawierzchnia, ogrodzenie czy zieleń.

W momencie, kiedy już wiadomo co się znajdzie na Państwa siłowni zewnętrznej, a nasza propozycja przypadła Państwu do gustu, zapraszamy do złożenia zamówienia. System płatności jest ustalany indywidualnie, a na realizację zamówienia potrzebujemy około 4 tygodni.

Czy wyposażenie siłowni zewnętrznych firmy COMES jest zgodne z polskimi i europejskimi normami?

Tak. Wszystkie nasze produkty są w pełni zgodne z normami PN-EN 16630: 2015-06, czego zaświadczeniem są certyfikaty zgodności wydane przez jednostki certyfikujące – COBRABID BBC z Warszawy oraz Instytut Nadzoru Technicznego z Wrocławia akredytowany przez PCA.

Z czego wykonane jest wyposażenie siłowni zewnętrznych firmy COMES?

Materiał do produkcji naszych urządzeń dobieramy starając się maksymalizować jakość, trwałość i bezpieczeństwo. Konstrukcja naszych urządzeń jest stalowa. Wysokogatunkowa stal jest zabezpieczona antykorozyjnie piaskowanie lub śrutowanie, następnie fosforanowanie żelazowe, nałożenie podkładu cynkowego i malowanie proszkowe. Siedziska, czy oparcia wykonujemy z płyt HDPE odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Stopnice wykonujemy z ryflowanej blachy, która jest antypoślizgowa i doskonale odprowadza wodę. Śruby, uchwyty wykonane są ze stali nierdzewnej. Tak dobrane materiały sprawiają, że trwałość naszych urządzeń jest liczona w dziesiątkach lat.

Jak wygląda montaż urządzeń na siłowni zewnętrznej?

Nasze urządzenia na siłownie plenerowe montowane są na fundamentach w postaci prefabrykatów betonowych lub wylewek. Po wykonaniu dołka, umieszczamy w nim fundament, następnie przymocowujemy urządzenie. W końcowym etapie fundament jest zasypywany materiałem ziemnym i po tak wykonanej pracy urządzenie jest oddawane do użytku.

Jak długo trwa montaż wyposażenia siłowni zewnętrznej?

Standardowy montaż urządzeń zajmuje od jednego do dwóch dni. W przypadku kiedy mamy do wykonania elementy towarzyszące typu nawierzchnia, ogrodzenie i zieleń, budowa siłowni zewnętrznej może potrwać od tygodnia do maksymalnie dwóch tygodni.

Jaka nawierzchnia może być użyta na terenie siłowni zewnętrznej?

Najbardziej popularną nawierzchnią na terenie siłowni zewnętrznych jest kostka betonowa. Zapewnia równą powierzchnie, jest niemal bezobsługowa i nie pozwala na tworzenie się kałuż.

Inną równie popularną opcją jest nawierzchnia trawiasta. Jednak w tym przypadku po pewnym czasie, wokół stanowisk do ćwiczeń tworzą się tzw. ‘klepiska’, czyli wydeptane miejsca bez trawy, a po deszczu błotne kałuże uniemożliwiające korzystanie z siłowni. Alternatywą dla klasycznego trawnika są popularne maty przerostowe – atestowane gumowe, ażurowe maty, które po przerośnięciu trawą tworzą piękną zieloną, biologicznie czynną powierzchnię. Co istotniejsze – trawa jest zabezpieczona przed wydeptaniem, woda po opadach jest odprowadzana do gruntu, a z siłowni można korzystać niemal bez przerwy.

Równie dużym zainteresowaniem cieszy się nawierzchnia piaskowa i żwirowa ze względu na względnie niski koszt wykonania i dobre odprowadzanie wody po opadach.

Najdroższą opcją jest nawierzchnia syntetyczna wylewana lub układana z płyt. Pod masą gumy wylewanej, czy płytami wykonuje się specjalnie przygotowaną podbudowę, która zapewnia stabilność i dobry odpływ wody. Inne rozwiązania dla nawierzchni na siłownie zewnętrzne to sztuczna trawa, kora lub zrębki drewna.

Jaki jest zakres usług firmy COMES?

Staramy się aby nasza usługa była kompleksowa. Standardowo w naszej ofercie znajduje się:

  • Bezpłatny projekt koncepcyjny i wizualizacja
  • Wykonanie kosztorysów na podstawie KNNR oraz specyfikacji technicznych (STWiORB)
  • Projektowanie siłowni zewnętrznych (w tym opcja wykonania projektu w trybie Zgłoszenia robót budowlanych w odpowiednim urzędzie)
  • Kompleksowa realizacja siłowni zewnętrznych oraz wszystkich elementów towarzyszących, takich jak siedziska, nawierzchnia, ogrodzenie, zieleń itp.
  • Serwis siłowni zewnętrznych i dostosowanie do obowiązujących norm

Jak wysokie rabaty może otrzymać kupujący?

Cena siłowni zewnętrznej jest ustalana dla każdego klienta indywidualnie. Przede wszystkim jest ona uzależniona od wielkości inwestycji. W zależności od pory roku oferujemy korzystne rabaty sezonowe, dlatego zapraszamy do kontaktu na adres bok@comes.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 48 617 48 17. Nasi specjaliści przygotują kosztorys Państwa inwestycji w oparciu o aktualne ceny materiałów, sprzętu i robocizny. Udzielamy również rabatów dla firm wykonawczych realizujących inwestycje z wykorzystaniem urządzeń Comes.

Czy urządzenia zmieszczą się na naszym placu?

Przy projektowaniu siłowni zewnętrznej ważnym aspektem jest fakt posiadania przez każde urządzenia swojej tzw. strefy bezpieczeństwa, czyli minimalnej powierzchni, której potrzebuje każde urządzenie, aby było bezpieczne dla użytkownika. Na kartach technicznych naszych urządzeń podajemy dokładne wymiary stref. Urządzenia należy rozmieścić tak, aby strefy bezpieczeństwa nie nachodziły na siebie oraz aby w obrębie każdej strefy nie występowały elementy niebezpieczne np. słupki betonowe, elementy metalowe, drzewa itp. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni rozmieszczenia zapraszamy do kontaktu na adres bok@comes.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 48 617 48 17.

Jakimi zasadami kierować się projektując bezpieczną siłownię zewnętrzną?

Siłownie zewnętrzne to obecnie jeden z najpopularniejszych elementów publicznych przestrzeni rekreacyjnych. W związku z tym na rynku pojawiło się wielu sprzedawców oferujących bardzo tanie urządzenia niskiej jakości. Dlatego przy wyborze urządzeń na siłownię plenerową należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego wykonano sprzęty, okres gwarancji oraz to, czy urządzenia posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające zgodność z obowiązującymi normami. Dodatkowe informacje dotyczące projektowania siłowni zewnętrznych można znaleźć na naszej stronie Comes Architekci, przeglądając normę PN EN 16630 : 2015-06 lub kontaktując się z naszym specjalistą (bok@comes.pl).